Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ГАВЕЗ МАСТ

350 ден

Гавез маста поттикнува регенерација на кожата и спречува сушење на површинскиот слој. Екстрактот од корен на гавез, масло од бадем и витамин Е ја хранат и негуваат кожата. Маста е прикладна за возрасни и деца над три годишна возраст.

 

Употреба: Нанесете тенок слој од маста и нежно вмасирајте ја во кожата.

 

Напомена: Не се препорачува користење во текот на бременоста и непрекинато користење повеќе од 14 дена.

 

30 мл

- +

Опис

Состојки: Petrolatum, Helianthus Annuus Seed Oil, Lanolin, Aqua, Paraffinum Liquidum, Cera Alba, Symphytum Officinale Root Extract, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Cananga Odorata Flower Oil, Linalool, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Farnesol, CI 2010

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.