Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ЕКСТРА ХИДРАТАНТНА КРЕМА СО МАСЛО ОД СМИЛ

420 ден

Нагласеното длабинско влажнење на кожата и прозрачната текстура на Екстра Хидратантната крема со масло од смил е базирано на делувањето на етеричното масло од смил, масла од јојоба, пченични клици и екстрактите од морков и маточина. По нанесувањето кожата е мазна и свиленкаста.

 

Употреба: Нанесете ја кремата на чисто лице наутро, како самостоен производ, или по употреба на серум како што е Оливал Хијалурон Хидраторот 4Х. Брзо-апсорбирачката формула ја прави кремата одлична подлога за шминка.

 

Производот го носи независниот NATRUE сертификат за природна козметика.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа.

 

50 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Candelilla/Jojoba/Rice Bran Polyglyceryl-3 Esters, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Sodium Stearoyl Lactylate, Sesamum Indicum Seed Oil, Triticum Vulgare Germ Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Glycerin, Cetyl Alcohol, Daucus Carota Sativa Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Helichrysum Italicum Flower Oil, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Limonene, Linalool

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.