Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ АВОКАДОВО МАСЛО ЗА КОСА

195 ден

Маслото од авокадо делува регенеративно на фарбана и избелена коса, и го враќа природниот сјај, боја и исполнетост. Богато е со витамините А, Б, Д, Е, К, лецитин и есенцијални масни киселини, кои го хранат скалпот и коренот на косата. Маслото е моќен антиоксиданс кој ги неутрализира слободните радикали и значително го успорува процесот на пукање на влакното и стареењето на косата.
За повеќе информации погледнете во Опис на производот

 

Тип на коса: Сува, оштетена, фарбана и избелена коса.

 

60 мл

- +

Опис

КАКО СЕ УПОТРЕБУВА МАСЛОТО ОД АВОКАДО:

  • КАКО ПАКУВАЊЕ ЗА КОСА – вмасирајте го маслото на сува коса и замотајте ја со топол пешкир или марама. Оставете да делува преку целата ноќ или измијте ја косата по 30 мин. со Оливал Шампонот од авокадо.
  • ЗА СЕКОЈДНЕВНА УПОТРЕБА – за подобар сјај на косата нанесете неколку капки од маслото на дланките и рамномерно распределете го по врвовите на косата.

Состојки: Paraffinum Liquidum, Olea Europaea Fruit Oil, Persea Gratissima Oil, Isopropyl Myristate, Parfum, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Retinyl Palmitate, Benzyl Alcohol, Limonene

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.