Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ АРГАНОВО МАСЛО ЗА КОСА, КОЖА И НОКТИ

393 ден

Аргановото или мароканско масло е висококвалитетно масло со богат состав добиено од семките од африканската билка Arganie spinose и плодови од слични видови маслинки. Помага за регенерација на кожата и го спречува предвременото стареење. Маслото го регулира лачењето на себумот, брзо се апсорбира, а со редовната употреба кожата станува значително мека и затегната. Одлично е за јакнење на кршливи нокти, но и како пакување за коса бидејќи го јакне коренот на косата и ја штити од испукување.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа.
Тип на коса: Сите типови на коса.

- +

Опис

Состојки: Argania Spinosa Kernel Oil, Cymbopogon Citratus Leaf Oil, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Citral, Geraniol, Limonene, Linalool

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.