Top

ОЛИВАЛ ТЕЧЕН САПУН ЗА ИНТИМНА НЕГА ACTIVE

250 ден 175 ден

Течниот сапун за интимна нега Activ нежно чисти и го штити природниот микробиом на чувствителното интимно подрачје кај жените и мажите. Се користи за секојдневна нега и во моменти на посебни состојби. Ја одржува природната свежина и чистина на интимните делови на телото. Антибактериското дејство на австалијанското чајно дрво и смирувачкиот ефект на камилицата допринесуваат за одржување на природната микрофлора и зајакнување на природната одбрана и Ph вредност на слузницата.

 

200 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Sodium Cocoyl Isethionate, Zea Mays (Corn) Starch, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Hydrogenated Castor Oil, Cocamidopropyl Betaine, CI 77891, Calendula Officinalis Flower Extract, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Lactic Acid, Chamomilla Recutita Extract, Melaleuca Alternifolia Leaf oil, Alcohold Denat, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.